GIRLS     1ST DEGREE     7 YEARS OLD & UNDER
These are the results of the "TOP TEN" competition held at the 2003 Songahm Taekwondo World Championships.
Our CONGRATULATIONS go out to all of the 2003 WORLD CHAMPIONS as well as to all those that worked hard all year
to make it into the "TOP TEN."  You are all fine examples of dedication and perserverance towards a chosen goal.
 
GOOD LUCK to everyone who is making their goal to be on this list next year!
FORM COMPETITION
PLACE NAME LOCATION INSTRUCTOR
World Champion TIFFANY LARSEN ORMOND BEACH, FL MR. CHRISTOPHER BRABAZON
2nd Place CAITLIN TERUKINA MORENO VALLEY, CA MASTER JENNY G. NICE
3rd Place KIMLEE SORN CORONA, CA MASTER HAN JOO KIM
Other Top Ten Finishers
CAITLIN FARBER ODESSA, TX MS. LAURA L. ZANT
BRIANA KLECHA PORT CHARLOTTE, FL MR. AL A. SHUMAN
CASEY MURPHY HILLSBOROUGH, NJ MR. ERIC J. ALBRECHT, M.D.
SHELBY HIERS VALDOSTA, GA SR. MASTER SCOTT STAUFFER
VICTORIA JUREK SOUTH BEND, IN MR. DAVID R. INMAN
KELSEA ANDREA MARTIN JACKSON, TN MR. MITCHUM JEROME SAGE
RACHEL PORTER ST. JOSEPH, MO MR. MICHAEL A. KASSEBAUM
ALLIE REISENAUER BISMARCK, ND MR. MICHAEL J. BEYER
SPARRING COMPETITION
PLACE NAME LOCATION INSTRUCTOR
World Champion CAITLIN TERUKINA MORENO VALLEY, CA MASTER JENNY G. NICE
2nd Place KELSEA ANDREA MARTIN JACKSON, TN MR. MITCHUM JEROME SAGE
3rd Place SHELBY HIERS VALDOSTA, GA SR. MASTER SCOTT STAUFFER
3rd Place CAITLIN FARBER ODESSA, TX MS. LAURA L. ZANT
Other Top Ten Finishers
VICTORIA JUREK SOUTH BEND, IN MR. DAVID R. INMAN
TIFFANY LARSEN ORMOND BEACH, FL MR. CHRISTOPHER BRABAZON
RACHEL PORTER ST. JOSEPH, MO MR. MICHAEL A. KASSEBAUM
CASEY MURPHY HILLSBOROUGH, NJ MR. ERIC J. ALBRECHT, M.D.
ELIZABETH HARRIS N. LITTLE ROCK, AR SR. MASTER G. K. LEE
KELLY DEEM NEPTUNE BEACH, FL CF. MASTER WILLIAM G. CLARK
ALLIE REISENAUER BISMARCK, ND MR. MICHAEL J. BEYER
WEAPONS COMPETITION
PLACE NAME LOCATION INSTRUCTOR
World Champion BRIANA KLECHA PORT CHARLOTTE, FL MR. AL A. SHUMAN
2nd Place CAITLIN TERUKINA MORENO VALLEY, CA MASTER JENNY G. NICE
3rd Place KELLY DEEM NEPTUNE BEACH, FL CF. MASTER WILLIAM G. CLARK
Other Top Ten Finishers
CAITLIN FARBER ODESSA, TX MS. LAURA L. ZANT
TIFFANY LARSEN ORMOND BEACH, FL MR. CHRISTOPHER BRABAZON
CASEY MURPHY HILLSBOROUGH, NJ MR. ERIC J. ALBRECHT, M.D.
KELSEA ANDREA MARTIN JACKSON, TN MR. MITCHUM JEROME SAGE
VICTORIA JUREK SOUTH BEND, IN MR. DAVID R. INMAN
ELIZABETH HARRIS N. LITTLE ROCK, AR SR. MASTER G. K. LEE
RACHEL PORTER ST. JOSEPH, MO MR. MICHAEL A. KASSEBAUM